Kde budú miništrantské fary v roku 2015?

Kde budú miništrantské fary v roku 2015?

Po troch rokoch poznávania krás Horného Ponitria sa tento rok vraciame odhaľovať krásy oblastí našich dvoch arcidiecéz – Bratislavskej a Trnavskej. A to rovno do oblasti Malých Karpát. Vybrali sme 3 fary  (miesta), aby sme sa mohli vrátiť k pôvodnému sobotnému turnaju 🙂 Fary nie sú veľké a preto kapacita každej z nich bude len 20 minfákov na jeden turnus. Všetky 3 ležia na jednej ceste v rozpätí 20 km.

Častá

Prvá fara sa nachádza v malebnej dedinke Častá. Obec leží v okrese Pezinok, v Bratislavskom kraji. Farnosť Častá patrí do Bratislavskej arcidiecézy. Veľmi pekné prostredie dotvára aj hrad Červený Kameň, ktorý si isto pôjdeme pozrieť aj z blízka.

Horné Orešany

Druhá fara patrí už do Trnavskej arcidiecézy a Trnavského okresu a nachádza sa v Horných Orešanoch. Horné Orešany sú ďalšia malebná dedinka, ktorá sa nachádza vo vinohradníckej oblasti. Bývajú tu veľmi dobrí a zbožní ľudia, čo usudzujeme aj podľa jedného nášho bohoslovca, ktorý odtiaľto pochádza a taktiež tu žijú rehoľné sestry benediktínky.

Trstín

Tretia fara leží taktiež v tejto oblasti v Trnavskej arcidiecéze a ňou farnosť Trstín. Budeme bývať v dome Ambroziánum, ktoré nesie meno po trnavskom biskupovi Ambrózovi Lazíkovi. Donedávna ho obývali už spomínané sestry benediktínky, ktoré sa potom presťahovali do Horných Orešian. Aj tu sa nachádza mnoho zaujímavých miest. Či už je to neďaleký Smolenický zámok a jaskyňa Driny, alebo ruiny starobylého kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandríjskej (Katarínka).

MinFa Avatar

Liyana Parker

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.