Kde sú fary?

Po niekoľkých letných prázdninách strávených v úpätí severných vrchov Malých Karpát sa náš tábor presúva na nové miesta. V Malých Karpatoch však zostaneme, ale presunieme sa do ich južnej časti. Vybrali sme síce iba dve miesta, no kapacita tábora zostáva nezmenená. Na každé miesto sa zmestí 30 účastníkov.


Rača

Prvým miestom sa stáva Rača. Hoci je mestskou časťou Bratislavy, zachovala si pôvodné vidiecke prostredie a malebnosť vinohradníckej dediny. Priamo na dosah ruky sa nachádzajú karpatské lesy, cez ktoré sa dá putovať do neďalekej Marianky. Rača je samostatnou farnosťou zasvätenou sv. apoštolom Jakubovi a Filipovi. Tábor bude prebiehať v Arcidiecéznom centre mládeže Vinica, ktoré sa nachádza iba pár desiatok metrov od farského kostola. Veľkou výhodou je, že ubytovanie je na posteliach a priamo v centre sa nachádza aj vlastná kaplnka.

 

Modra

Druhé miesto sa nachádza v rekreačnej oblasti zvanej Piesok, ktoré je súčasťou mestečka Modra, ktorá je farnosťou zasvätenou sv. Štefanovi, uhorskému kráľovi. Tábor bude prebiehať v rekreačnom zariadení Jezuitov, v nádhernom a pokojnom prostredí karpatského lesa. Ubytovanie je na posteliach a priamo v zariadení sa nachádza vlastná kaplnka V blízkosti tábora sa nachádza aj kaplnka sv. Márie Magdalény. Prostredie je priamo uprostred prírody a ponúka bohaté možnosti na turistiku, hry a šport.