Kde je fara?

MINFA sa vždy konala aspoň na dvoch farách. Tento rok sme sa však rozhodli urobiť zmenu a vybrali sme iba jednu faru. Ak nám to zdravotná situácia dovolí, účastníkov MINFY privíta fara v obci SMOLENICE.

Smolenický zámok

Niečo o obci a farnosti

Obec Smolenice leží na úpätí Malých Karpát v okrese Trnava. Dá sa povedať, že sa nachádza v polovici cesty medzi Senicou a Trnavou. Do obce je pomerne dobrá dopravná dostupnosť – ako vlakom, tak aj autobusom. Napríklad z Bratislavy trvá cesta vlakom niečo vyše hodinu.

Nad obcou sa vypína Smolenický zámok. Všade v okolí je krásna príroda, ktorá poskytuje možnosti na turistiku. Nachádza sa tu najvyšší vrch Malých Karpát – Záruby (768 m.n.m.). Určite sa tam pôjdeme pozrieť. Kto obľubuje príjemné schladenie počas horúcich júlových dní, možno ocení blízkosť jaskyne Driny. Milovníkov histórie by mohlo zaujať archeologické nálezisko Molpír, ktoré dokumentuje pravekú opevnenú osadu.

V obci sa nachádza kostol Narodenia Panny Márie zo 17. storočia. Pri kostole stojí fara, kde budeme bývať. Je na tento účel dobre pripravená a už ju vyskúšalo veľa rôznych táborov. S miestnym pánom farárom Vladimírom Kišom je radosť spolupracovať.

Tak neváhaj, popremýšľaj o prihlásení a nezabudni pozvať aj svojich kamarátov miništrantov.

Tešíme sa na týždenné letné stretnutie v krásnom prostredí, s hodnotným programom a vzácnymi ľuďmi.

Farský kostol Narodenia Panny Márie