INFORMÁCIE K SÚŤAŽIAM (Prihlasovanie ukončené)

Milí Minfák, keďže sa tento rok kvôli zdravotným rizikám nemôžeme stretnúť osobne, rozhodli sme sa dať ti príležitosť komunikovať s nami a zapojiť sa do ONLINE MINFY CORDOD prostredníctvom troch súťaží. Ak sa chceš zapojiť, zaregistruj sa.

Aké súťaže sú k dispozícii a ako sa do nich zapojiť?

I. Literárna súťaž – „Preukázal som statočné srdce“

Prvá súťaž, do ktorej sa môžeš zapojiť, je literárna súťaž. Cieľom je napísať krátky príbeh z vlastného života, v ktorom sa s nami podelíš s tým, ako si preukázal statočné srdce. V tvojom živote určite bola situácia alebo situácie, keď si sa zachoval statočne. Máme na mysli situácie, kedy si sa zachoval ako správny muž – teda čestne, odvážne, mužne, ale aj svedomito či hrdinsky. Práve to nás zaujíma. Nemusia to byť žiadne veľké veci. Aj v maličkostiach, ak sú konané s láskou, sa skrýva statočné srdce. Popremýšľaj, o čo by si sa s nami a s ostatnými Minfákmi mohol podeliť. My si všetky príbehy prečítame a jeden z každej kategórie odmeníme.

Ako má vyzerať tvoj príspevok?

Svoj príbeh nám opíš v krátkosti, jasne a stručne. Minimálny rozsah je pol strany A4 (asi 250 slov), maximálny je 1 strana A4 (asi 400 slov). Príliš krátke alebo dlhé, nezrozumiteľné alebo z internetu odkopírované príbehy do súťaže nezaradíme.

Aby sme boli spravodliví, tak sme sa rozhodli urobiť dve súťažné kategórie. Do prvej kategórie patria takí Minfáci, ktorí majú do 13 rokov. Do druhej kategórie patria Minfáci od 13 do 19 rokov.

Na koniec príbehu prosím napíš aj svoje meno, aby sme vedeli, komu príspevok patrí a kategóriu, do ktorej patríš.

Kam a do kedy príspevok treba poslať?

Príspevok nám môžeš poslať do nedele 26.11. na e-mailovú adresu minfaa@gmail.com

II. Tipovacia súťaž

V seminári funguje seminárna tlačiareň, kde sa všeličo tlačí, kopíruje a skenuje. Na tieto účely máme veľkú profesionálnu kopírku. Táto súťaž spočíva v tom, že si tipneš, koľko strán sme na nej doteraz vytlačili. Tipni si číslo v intervale od 400 000 do 450 000. Ten Minfák, ktorý bude mať najbližší tip, vyhráva.

Svoj tip nám môžeš poslať do nedele 26.11.2020 na e-mailovú adresu minfaa@gmail.com

III. MINFA CORDOD Teleturnaj

Tradičnou súčasťou MINFY býva vždy vedomostný kvíz. Keďže sa tento rok nestretneme osobne, rozhodli sme sa vytvoriť Teleturnaj. Ide v ňom o preukázanie vedomostí z oblastí vierouky, miništrovania, liturgie, Svätého písma, ale aj liturgického spev alebo znalosti svätcov. Otázky sú rôzne – niektoré ľahšie, iné ťažšie.

Ak ťa vyžrebujeme, budeme ti volať počas živého vysielania. Je pripravený súťažný kvíz, v ktorom budú o postup do vyššieho kola bojovať vždy dvaja súťažiaci.

Kedy mi budete volať?

MINFA CORDOD Teleturnaj je naplánovaný na sobotu večer. V sobotu večer v rámci prvého kola postupne zavoláme ôsmim Minfákom, ktorí sa stretnú v dueloch. Následne štyria víťazi postúpia do druhého kola, kde ich čaká (už náročnejší) druhý duel. Vo finále sa stretnú dvaja víťazi z druhého kola a napokon spoznáme celkového víťaza.

Ale nebojte sa! Pekné ceny čakajú na všetkých, ktorí budú súťažiť v živom vysielaní. Samozrejme, kto postúpi vyššie, dostane aj hodnotnejšiu cenu.

Takže, milý Minfák, začni študovať, pretože konkurencia bude veľká. Tešíme sa!